Meie kool

Saku Muusikakool alustas tegevust 1. septembril 1979. aastal Saku Keskkooli hoones 8 õpetaja ja 68 õpilasega. Direktoriks määrati Jaak King. Kolm aastat hiljem eraldati muusikakoolile oma maja (endine Saku Keskkooli internaadi hoone asukohaga Aiandi 2b), mis tuli kohandada muusikakooli tööks. Ruumide vähesuse tõttu töötasid mõned õpetajad ka õlletehase administratsiooni hoones ja kodus.

Jaanuaris 2002 valmis spetsiaalselt muusikakoolile ehitatud maja 12 klassiruumi, kammersaali ja muude kooli tööks vajalike ruumidega. Koos töötingimuste paranemisega on muutunud aktiivsemaks muusikakooli kontserttegevus, teeme teiste muusikakoolidega nii Eestis kui ka välismaal.

Aastast 1979 kuni 2024 on Saku Muusikakooli lõpetanud 400 õpilast. Mitmed vilistlased on oma elu sidunud muusikaga:

Kairi Kosk – helilooja;
Reet Kanger – muusikaõpetaja, koorijuht;
Toomas Uustalu – tromboonimängija;
Tiina Sooba – koorijuht;
Diana Põld – Saku Gümnaasiumi muusikaõpetaja, koorijuht;
Eha Sõelsepp – saksofoniõpetaja;
Andrus Poolma – RAM-i laulja;
Marge-Ly Rookäär – koorijuht, Klassikaraadio tegevtoimetaja;
Matis Leima – helilooja, muusik ja pedagoog.

Nõustun

Save settings